DTM Hokenheima 2013DTM Hokenheima 2013DTM Hokenheimas noslēguma posmā Timo Gloks izcīnījis pirmo uzvaru.

Timo Gloks izcīnījis negaidītu uzvaru DTM notikumiem bagātajās sezonas noslēguma sacīkstēs vācu Hokenheimas trasē. Starta laikā lija lietus, kas vēlāk beidzās. Šis ir pirmais sasniegums ne tikai pašam bijušajam F1 pilotam, bet arī MTEK komandai, kas izveidota pirms šīs sezonas.
Pēc piecām F1 pavadītām sezonām Gloks, kas pārgāja uz DTM zem BMW karoga, uzsāka sacīkstes no ceturtās pozīcijas, taču startā zaudēja vairākas vietas. Tomēr pēc tam Timo sāka atgūt pozīcijas. Apsteidzot divus citus BMW pilotus Dirku Verneru un Endiju Priolu, viņš ieņēma otro vietu un sāka tuvoties Bruno Špengleram. Pēc kanādieša boksu apmeklējuma Gloks izvirzījās līderos.

DTM Hokenheima 2013 DTM Hokenheima 2013 DTM Hokenheima 2013 DTM Hokenheima 2013
DTM Hokenheima 2013 DTM Hokenheima 2013 DTM Hokenheima 2013 DTM Hokenheima 2013

Pirmo no diviem plānotajiem boksu apmeklējumiem uzvarētājs veica deviņus apļus pirms finiša, un pēc tā atradās aiz Roberto Meri no Mercedes, kas uzsāka sacīkstes no pirmspēdējās pozīcijas, jo saņēma sodu par pāragru startu, taču pateicoties lieliskam ātrumam, pietuvojās līderiem.
Pēc tam, kad lielākā daļa konkurentu jau pabija boksos, spānis izvirzījās ceturtajā pozīcijā; viņa tautieša un Mercedes partnera Daniela Hunadeljas sadursme ar Audi pilotu Matiasu Ekstrēmu ļāva Meri izvirzīties otrajā vietā.
Taču ar otro lietus riepu komplektu Meri vairs nebija tik ātrs, un sešus apļus pirms finiša atdeva līdera pozīciju Glokam. Roberto tomēr spēja noturēt otro vietu, un savā divus gadus ilgajā startēšanas periodā DTM pirmo reizi kāpa uz pjedestāla.
Goda pjedestālu papildināja Špenglers, kas finiša taisnē apsteidza divus Audi pilotus – Matiasu Ekstrēmu un Migelu Molinu. Spānieša piektā vieta nodrošināja Phoenix komandai uzvaru komandu sacensībās. Endijs Priols, kas sacīkstes sākumā bija otrais, noslēgumā finišēja sestajā vietā, bet pirmo desmitnieku papildināja Kristians Fitoriss, Dirks Verners, Harijs Pafets un Daniels Hunkadelja, kas saņēma sodu par izbraukšanu ārpus trases pēc sadursmes ar Ekstrēmu.
BMW komandas sekmīgais starts Hokeinheimā ļāva minheniešiem jau otro gadu pēc kārtas kļūt par DTM spēcīgāko ražotāju, apsteidzot Audi un Mercedes.

Oficiālā lapa: DTM.com

« atpakaļ
hankook
vredestein
nexen
maxxis