Lielbritanijā nedēļas laikā sodīti 6 nolietotu riepu mazumtirgotājiBīstamo riepu pārdošana neko ļaunu nenojautušajiem autovadītājiem, nedēļas laikā ir sagādājusi tiesas spriedumu sešiem Londonas Brentas un Harovas piepilsētu daļēji nolietoto riepu mazumtirgotājiem.

10

Uzņēmumiem Top Tyres & Auto Parts Ltd (Vemblija), Whitchurch Road Tyres (Harova), Pinner Road Tyres Ltd (Harova), Quick Car Repairs Ltd (Harova), Harrow Tyres (Harova) un 3D Tyres Ltd (Vemblija) tika izvirzītas 36 apsūdzības par dzīvībai bīstamu un 1994. gada Automašīnu riepu (drošas lietošanas) noteikumiem neatbilstošu riepu pārdošanu. Visi seši tika atzīti par vainīgiem. Saskaņā ar tiesas spriedumu viņiem ir piespriests sods £ 18 009,40 apmērā, kurā iekļauts arī sods uzņēmumu vadītājiem, kā arī tiesas un cietušo papildu izdevumi.

Saskaņā ar Brentas un Harovas Tirdzniecības, TyreSafe un Nacionālās riepu izplatītāju asociācijas (NTDA), kuru sadarbība tad arī ļāva veiksmīgi panākt minēto spriedumu, standartiem, satiksmes dalībnieku, tai skaitā riteņbraucēju un gājēju, apdraudējums, kuru izraisīja šīs bīstamās un nepareizi marķētās riepas, ir bijis ļoti augsts.

''Arī viens mazumtirgotājs, kurš nodarbojas ar tīšu dzīvībai bīstamu riepu izplatīšanu, ir pilnīgi lieks, bet seši vienas nedēļas laikā skaidri parāda, cik daudz riepu tirgotāju noniecina likumu un savu pienākumu, rūpēties par sabiedrības drošību,'' komentēja TyreSafe priekšsēdētājs Stjuarts Džeksons. ''Riepas ir pirmās, kas gādā par autovadītāja drošību, būtiski ietekmējot mašīnas bremzēšanas un vadāmības īpašības, un standartam neatbilstošu riepu lietošana apdraud daudzu cilvēku dzīvības. TyreSafe ir uzņēmies atbalstīt dažādu veidu izmeklēšanas pasākumus, lai arī turpmāk varētu ierosināt lietas un panākt negodīgu riepu tirgotāju sodīšanu.''

''Standarti, kuri ir jāievēro, piedāvājot pircējiem nolietotas riepas, no valsts puses ir noteikti pilnīgi skaidri - tātad bīstamu riepu pārdošanai nevar būt nekāda attaisnojuma,'' atzīmē NTDA vadītājs Stefans Hejs. ''Ir skaidrs, ka ļoti daudzi nolietotu riepu tirgotāji ne pārāk stingri ievēro šos likumā noteiktos kritērijus, dažreiz to darot pat ļaunprātīgi, tādējādi atzīdami citu cilvēku dzīvības apdraudēšanu par pieņemamu un radīdami sliktu reputāciju visai industrijai. NTDA ļoti cer, ka piespriestie sodi vēlreiz atgādinās nolietotu riepu mazumtirgotājiem, ka viņu pienākums ir pārliecināties par savas preces drošību un piemērotību, un šo abu kritēriju izpildei ievērot likumā noteiktās prasības.''

new-vs-used-tires

Par Tirdzniecības standartiem atbildīgās Brentas Padomes loceklis Džeimss Denselovs piebilst: ''Ir vienkārši nepieļaujami, ka kompānijas, vēlēdamās palielināt savu peļņu, izvēlas īsāko ceļu, apdraudot autovadītājus un viņu pasažieru drošību. Šāda veida noziegumi ''sit'' tieši pa nabadzīgākajiem autoīpašniekiem, kuri nevarēdami atļauties pilnīgi jaunu riepu iegādi, izvēlas nolietotas kā lētāku alternatīvu. Tieši tādēļ minēto incidentu publiskošana ir ļoti apsveicama.

Pareizi lietotas, šādas riepas ir pilnīgi drošas un legālas, taču pirms šķirties no savas naudiņas, es ļoti ieteiktu uzmanīgi aplūkot riepu, izvērtējot plaisas, plīsumus, protektora stāvokli un pārliecinoties, ka riepas ir atbilstoši marķētas. Mēs turpināsim strādāt, lai pēc iespējas pasargātu sabiedrību no šāda veida apdraudējumiem. Ceru, ka šie spriedumi dos citām kompānijām nepārprotamu mājienu - par sabiedrības apdraudēšanu būs jāizcieš bargs sods.''

Nolietotām riepām ir veltīti 1994. gada Automašīnu riepu (drošības lietošanas) noteikumi (not. Nr.7), kas ir Patērētāju aizsardzības likuma sastāvdaļa. Minimālais atļautais protektora dziļums AK ir 1,6mm, taču, lai nolietotas riepas drīkstētu legāli pārdot, protektoram ir jābūt 2mm dziļam, tātad jāpārsniedz likumā noteikto minimumu vien par 0,4mm. Riepas nedrīkst būt ar iegriezumiem, izrautiem gabaliem vai cita veida bojājumiem, kas izjauc to viengabalainību, tām ir jābūt izgājušām spiediena testus un atbilstoši marķētām. Autovadītājiem ir jāpārliecinās par visu šo kritēriju izpildi, un gadījumā, ja piedāvājumā nav atbilstošas kvalitātes nolietotas riepas, ir ieteicams iegādāties pilnīgi jaunu.

Tyrepress.com

« atpakaļ
hankook
vredestein
nexen
maxxis