DTM Lauzicringa 2012DTM Lauzicringa 2012     To droši vien nevarēja sagaidīt pat pie paša optimistiskākā scenārija: jau savās otrajās sacīkstēs pēc atgriešanās DTM bavārieši guva uzvaru – pirmo kopš 1992. gada! Par nedēļas nogales varoni kļuva kanādietis Bruno Špenglers: viņš sestdien izcīnīja starta pozīciju – arī pirmo ar BMW pēdējos 20 gados! – un svētdien uzvarēja fantastiskā duelī ar sērijas eksčempionu Geriju Pafetu. Šajā „triumfa kokteilī” sajūsmu pievienoja arī Augusto Farfušs – brazīliešu debitants finišēja trešais!
     Tā bija īsta cīņa. Par katru trases metru, par katru sekundes daļu. Pafets startēja lieliski: apdzina Farfušu un „iesēdās” Špengleram astē. Brits uzvarēja pirmās sezonas sacīkstes Hokenheimā un Lužicē viņā dega vēlēšanās to atkārtot! Tomēr kanādietis juta tā ir viņa diena! Un lidoja pa trasi kā uz spārniem. Laika starpība starp BMW #7 и Mercedes #11 lielākoties nepārsniedza vienu sekundi, bet pirms katra no diviem obligātajiem pitstopiem Špengleram izdevās palielināt savu pārākumu līdz pusotrai sekundei. Un katru reizi viņš saglabāja savas līdera pozīcijas, neskatoties uz to, ka Pafetam izdevās būt ātrākam arī ieejas aplī un izejas aplī no boksiem, bet HWA komandas mehāniķi viņa automašīnu divreiz apkalpoja ātrāk nekā konkurenti no BMW Schnitzer! 
     Pēdējos 16 apļus brits pavadīja, burtiski atspiedies pret BMW aizmugurējo buferi, - laika starpība starp uzvaras pretendentiem nepārsniedza 0,6 sekundes! Tomēr kanādietis izturēja un finišēja pirmais! Šī uzvara Bruno Špengleram kļuva par desmito DTM un pirmo ar BMW kopš tā brīža, kad 1992. gada oktobrī Roberto Rovaljē Hokenheimā uzvarēja abas sacīkstes.

DTM Lauzicringa 2012 DTM Lauzicringa 2012 DTM Lauzicringa 2012
DTM Lauzicringa 2012 DTM Lauzicringa 2012 DTM Lauzicringa 2012
DTM Lauzicringa 2012 DTM Lauzicringa 2012 DTM Lauzicringa 2012
DTM Lauzicringa 2012 DTM Lauzicringa 2012 DTM Lauzicringa 2012

     Tāds pats sīvs duelis par trešo vietu sacīkšu otrajā posmā norisinājās starp Augusto Farfušu un Džeimiju Grīnu. Šoreiz BMW pilots guva virsroku pār savu sāncensi no Mercedes. Taisnību sakot, Grīnam nepaveicās otrajā pitstopā: problēma, kas radās nomainot kreiso aizmugurējo riteni, britam maksāja gandrīz trīs sekundes – tas izrādījās pietiekoši, lai brazīlietis paliktu priekšā. 
     DTM divkārtējie čempioni Matiass Ekstroms un Timo Šaiders izrādījās labākie ar Audi - zviedrs un vācietis finišēja, attiecīgi, piektais un sestais. Septītajā vietā sacīkstes beidza pašreizējais sērijas čempions Martins Tomčiks (šajā gadā viņš sacenšas ar BMW). Pirmajā desmitniekā finišēja arī Eduardo Mortara (Audi), Filipe Albukerke (Audi) un Ralfs Šumahers (Mercedes). 
     Deivids Kulthards palika bez punktiem – 12. vietā. Tikai 17. šoreiz finišēja WTCC trīskārtējais čempions Endijs Priolo. Sacīkšu gala protokolu noslēdza divas pilotes - Rahele Freija un Sūzija Volfa. Kanādiešu debitants Roberts Vikens izrādījās vienīgais sacīkšu braucējs, kurš nespēja finišēt, - četrus apļus līdz sacīkšu beigām viņa Mercedes automašīnai radās tehniskas problēmas.

Vairāk informācijas uzziniet oficiālajā lapā hankooktiremotorsports.com

« atpakaļ
hankook
vredestein
nexen
maxxis