DTM Oschersleben 2012



DTM Oschersleben 20122012.gada DTM sērijas līderu trijnieks sezonas astotajā posmā Ošerslēbenas trasē finišu sasniedza tādā paša secībā, kā uzsāka sacīkstes, tādejādi divus etapus pirms sezonas beigām vēl vairāk saasinot cīņu par čempiona titulu. Pēc nemierīgajām sacensībām Nīderlandē, DTM karavāna atgriezās dzimtenē – 2012.gada sezonas astotais posms notika Vācijas trasē Ošerslēbenā. Nedēļas nogale sākās visai pozitīvi, ja neskaita Martina Tomčika neapmierinātību par piespriesto piecu starta pozīciju sodu, par sadursmi „Zandvortē” ar Hariju Pafetu. Pirmajos treniņbraucienos labākais bija Dirks Verners ar BMW automašīnu, bet otrais palika Harijs Pafets ar Mercedes. Labākais no Audi braucējiem bija Timo Šaidara, kurš ierindojās piektajā vietā. Sesija noritēja mierīgi, bet par vienu no nedaudzajiem nekārtību cēlājiem atkal kļuva Tomčiks, kurš pirmajā līkumā noskrēja no trases.

Iesildīšanās laikā ātrākais izrādījās Eduardo Mortara ar Audi – šis pilots pirmo reizi un, kā vēlāk izrādījās arī pēdējo šajā nedēļas nogalē, uzvarēja kādā no Ošerslēbenas etapa sesijām. Labākais no BMW braucējiem bija Bruno Spenglers, kurš ierindojās otrajā vietā, bet starp Mercedes braucējiem līderis bija Roberts Uikens, kurš ierindojās ceturtajā vietā.

Spriežot pēc pilotu izvietojuma, sacīkstes solījās būt interesantas, un ja ņem vērā trases sarežģīto pirmo līkumu, kas pirmajā pēcstarta aplī, pateicoties lielai braucēju burzmai, kļūst divtik sarežģīts, bija liela iespējamība, ka kāds no līderiem sacīkstes beigs nenobraucot pilnu apli. Šoreiz pirmajās rindās sadursmju nebija, taču grupas vidū gandrīz izveidojās sastrēgums. Startā aizkavējās Ekstroms, tāpēc aizmugurē esošie sportisti gandrīz sadūrās ar zviedra mašīnu, tomēr avārijas nebija. Matias zaudēja savas pozīcijas, tomēr, dažas vietas viņam izdevās atgūt jau pirmajā līkumā.

DTM Oschersleben 2012 DTM Oschersleben 2012 DTM Oschersleben 2012
DTM Oschersleben 2012 DTM Oschersleben 2012 DTM Oschersleben 2012
DTM Oschersleben 2012 DTM Oschersleben 2012 DTM Oschersleben 2012
DTM Oschersleben 2012 DTM Oschersleben 2012 DTM Oschersleben 2012

Ralfa Šūmahera sadursme ar Eduardo Mortari, atsvieda bijušo F1 pilotu uz 20-to vietu, bet viņa bijušais konkurents pasaules čempionātā Deivids Kulthards, pēc pirmā apļa devās boksos un atpakaļ trasē vairs neatgriezās. Vēl ir vērts pieminēt Adrianu Tambe, kurš ģeneratora problēmu dēļ nevarēja doties uz startu, tāpēc sacīkstes uzsāka no boksu celiņa divus apļus iepaliekot no pārējiem sportistiem. Rezultātā, jaunais francūzis ar ne mazums problēmām sacīkstes pabeidza kā beidzamais.

Bet līderu grupā viss bija mierīgi – Grīna uzbrukumu pirmajā līkumā Pefets veiksmīgi atvairīja un turpmākās sacīkstes laikā Džeims vairs netraucēja Hariju, kurš centās panākt Bruno Spengleru, kas bija spējis saglabāt pirmo vietu. Rezultātā, pirmais trijnieks finišēja tādā pašā secībā, kādā uzsāka sacīkstes. Lai arī beidzamajos apļos Pefets neatlaidīgi centās apsteigt Spengleru, tomēr kanādietim izdevās noturēs savas pozīcijas. Bija sadalīti svarīgi šīs sezonas čempionāta punkti, un, pirms atlikušajiem Spānijas un Vācijas posmiem, cīņa par čempiona titulu ir kļuvusi vēl nokaitētāka.

Ceturto vietu šajā posmā izcīnīja Verners – Dirks, tāpat kā līderu trijnieks, arī saglabāja starta pozīciju, izcīnot savu labāko panākumu DTM sērijā. Pirmajā līkumā izcīnot piekto vietu, Augusto Farfus sacīkstes pabeidza kā piektais. Pirmajā pieciniekā ierindojās uzreiz 3 BMW automašīnas. Labākais rezultāts, ko sasniedza kāds no Audi braucējiem bija sestā vieta, kuru izcīnīja Maiks Rokenfellers, septītajā vietā ierindojās Roberts Vikens, bet punktu zonu noslēdza Matias Ekstrom, iegāžot sacīkstes Felipem Albukeram un Timo Šaideram.

Džois Hends finišēja 11.vietā, Kristians Fitoris, Ralfs Šūmahers, Robero Meri un Migēls Molina noslēdza pirmo piecpadsmitnieku, bet bez viņiem posmu pabeidza arī Adrians Tambe un Endijs Priol. Daudziem sacīkstes tika sabojātas jau pirmajā pēcstara līkumā – Šūmahers sagrieza Molina automašīnu, kurai no aizmugures uztriecās virsū Vikens, tāpēc Migēlam jau otrajā aplī bija jādodas boksos, lai nomainītu pārdurto riepu. Sestajā aplī, automašīnas bojājumu dēļ boksos devās Mortara, bet uz trases palika Freis. Divpadsmitajā aplī no sacīkstēm izstājās Volfs, bet divdesmitajā aplī izstājās arī Tomčiks, kuram sāka pārkarst automašīna.

Ja neskaita retās kļūdas, kuras sacīkstēs pieļāva piloti grupas vidusdaļā, tad Ošerslēbenas sacīkstes bija visai neinteresantas – sacīkšu līderi visa brauciena laikā saglabāja savas pozīcijas, pēc pirmā apļa īpašas cīņas trasē nebija vērojamas un arī komandu taktika neveicināja pozīciju maiņu. Tomēr, kas bija garlaicīgi skatītajiem, nebija garlaicīgi pašiem sacīkšu dalībniekiem – trešā uzvara sezonā, Spengleram ļāva atgūt otro vietu kopvērtējumā un pietuvoties Pefetam uzbrukuma attālumā. Un arī Grīns ir saglabājis visas iespējas izcīnīt čempiona titulu. Kopumā, tuvākās sacīkstes, kas norisināsies 30.septembrī Valensijā vai nu saliks visus punktus uz „i” triju musketieru Spenglera, Pafeta un Grīna cīņā par uzvaru, vai arī atliks gala cīņu uz sezonas beidzamo posmu, kurš norisināsies 21.oktobrī Hokenhaimā.

Vairāk informācijas uzziniet oficiālajā lapā hankooktiremotorsports.com

« atpakaļ




hankook
vredestein
nexen
maxxis