Uzņēmums dibināts 1942. gadā Korejā. Jau vairāk nekā 70 gadus tas izgatavo kvalitatīvu riepu produkciju, izstrādājot un ražošanas procesos, pielietojot inovatīvas metodes un tehnoloģijas. Uzņēmums daudzus gadus pamatā darbojies vietējos tirgos, taču 2000. gadā, tā tālākai izaugsmei tika nolemts uzsākt darbību arī starptautiskā līmenī. Vienlaicīgi uzņēmuma iepriekšējais nosaukums tika nomainīts uz pašreizējo – „Nexen Tire”.

Dažu pēdējo gadu laikā Nexen Tire kļuvis par vienu no visātrāk augošajiem savas nozares uzņēmumiem pasaulē. Pašlaik tam ir pārstāvniecības Eiropā, Amerikā un Ķīnā. Uzņēmumiem pieder trīs lielas rūpnīcas – Čengniongā (gandrīz 500 000 m2), Jangsangā un Kvindao (529 000 m2), kas ik gadu spēj izgatavot vairākus desmitus miljonu riepu, kā arī četri zinātniski pētnieciskie centri (Dienvidkorejā, Eiropā, Amerikā un Ķīnā).

Pateicoties pastāvīgajām investīcijām un attīstībai, 2012. gadā Nexen Tire gada peļņa izauga līdz jaunam rekorda līmenim - 1,2 miljardiem (+18, 9% salīdzinājumā ar 2011. gadu). Milzīgos ātrumos auga pārdošana pirmreizējā aprīkojuma (OE) segmentā. 2012. gadā tas bija par 31,2% vairāk nekā iepriekš. Par 25,6% augusi arī UHP segmenta riepu pārdošana.

Nexen Tire vīzija ir līdz 2015. gada beigām iekļūt starp desmit lielākajiem auto riepu ražotājiem pasaulē.

Šī iemesla dēļ kompānija pēdējo gadu laikā veikusi vērienīgas investīcijas jaunu ražošanas platību celtniecībā un to aprīkošanā ar modernāko tehniku. Uzņēmumā notiek intensīva inovatīvo tehnoloģiju attīstība, lai radītu maksimāli drošu un ekoloģisku riepu produkciju, kā arī aktīvi attīstītu sadarbību ar automobiļu ražotājiem visā pasaulē, un ar savu riepu produkciju iekarotu automobiļu pirmreizējās komplektācijas (OE) tirgu.
Izstrādnes un inovācijas

Nexen produkcijas kvalitāte

Lai nodrošinātu patērētājus ar vismodernāko un kvalitatīvāko produkciju, visi Nexen Tire uzņēmuma ražošanas procesi tiek veikti atbilstošo starptautiskajiem standartiem un ISO/TS16949, kā arī citām kvalitātes prasībām.

Pašlaik uzņēmums saņēmis sekojošu sertifikāciju:

Sertifikāts
ISO 14001
Sertifikāts
TS 16949
Sertifikāts
OHSAS 18001
Brazīlijas sertifikāts Ķīnas sertifikāts Urugvajas sertifikāts

Uzņēmuma vēsture

 
1942 Radīts uzņēmums “Heung-A Tire Industry”
1956 Riepu ražošanas uzsākšana Korejā
2000 Uzņēmums sāk orientēties uz starptautiskajiem tirgiem; tiek radīts “Nexen Tire” zīmols
2003 Darbības restrukturizācija; uzņēmums koncentrējas augstas pievienotās vērtības produkcijas radīšanai (UHP un SUV klases riepas)
2005 Atklāta pārstāvniecība ASV (NexenTire America, Inc.)
2005 Eksporta apjoms sasniedz 200 miljonu USD līmeni
2006 Atklāta pārstāvniecība Ķīnā (Qingdao NexenTire Corp.); Sākta Kvindao (Ķīna) rūpnīcas celtniecība
2006 Eksporta apjoms sasniedz 300 miljonu USD līmeni
2007 Eksporta apjoms sasniedz 400 miljonu USD līmeni
2008 Atklāta pārstāvniecība Eiropā (NexenTire Europe GmbH)
2009 Sākta uzņēmuma trešās rūpnīcas celtniecība Čangniongā (Gangamas province Dienvidkorejā), investējot tajā 1,2 triljonu vonu.
2010 Eksporta apjoms sasniedz 500 miljonu USD līmeni
2012 Čangniongas rūpnīca uzsāk ražošanu.

Godalgas

2000 Kompānijai piešķirts „lieliska biznesa” nosaukums par sasniegumiem darba apstākļu un vadības kultūras jomā
2002 Prezidenta apbalvojums par darba vietu radīšanu invalīdiem (cilvēkiem ar īpašām vajadzībām)
2002 Korejas starptautiskās tirdzniecības akadēmijas Lielā balva
2004
2006
2008
Neskaitāmi apbalvojumi par produkcijas dizainu
2010 Apbalvojums “IF design awards”( riepa N8000/Winguard Sport, kategorija transports, Vācija)
2011 Balvas par personāla apmācību, veselības aizsardzību, apkalpošanas kvalitāti un finansu inovācijām. Otro gadu pēc kārtas iegūts riepu industrijas labākā uzņēmuma nosaukums starptautisko partneru apmierinātības pētījumā: tituls ”Viscienījamākais Korejas uzņēmējs”
2012 Dizaina balva «American Good Design Award» (riepa Winguard Sport)
Dizaina balva «REDDOT Design award 2012» (riepa N9000)
 

Zinātniskā izpēte

Pašlaik uzņēmumā Nexen Tire darbojas četri zinātniski pētnieciskie centri – Korejā, Eiropā, Amerikā un Ķīnā. Izstrāžu pamatvirzieni ir augsti ražīgu riepu izgatavošana, ekoloģiski draudzīgu un ekonomisku materiālu radīšana, pētījumi ceļa apstākļu un globālo klimatisko izmaiņu jomās.

Attīstot jaunas riepu tehnoloģijas kā galvenais mērķis tiek izvirzīts jaunu drošības līmeņu un standartu sasniegšana. Pētījumi notiek trijos galvenajos virzienos – „Augstās tehnoloģijas” ar mērķi uzlabot produkciju, ”Paātrinājums”, lai samazinātu laiku no izstrādes sākuma, līdz jaunās produkcijas tirdzniecības sākumam un „Personāla vadība”, daudz efektīvākai spēju atklāšanai, kā arī kompetentu un augsti profesionālu darbinieku apmācībai.

Pie zinātņu darbības rezultātiem pieder pastāvīgi uzlabojumi ražošanā – jaunu, uzlabotu protektora zīmējumu un riepu konstrukciju radīšana, gumijas maisījumu sastāva un tehnoloģisko procesu uzlabošana.

Zinātniski pētnieciskais centrs Jangsanā (Dienvidkoreja)
Zinātniski pētnieciskās darbības centrālais birojs jauno tehnoloģiju izstrādes jomā. Galvenie uzdevumi – visu centru vadība, jauno tehnoloģiju ieviešana, augsti ražīgas riepu produkcijas izstrāde.

Nexen Tire Eiropas tehniskais centrs
Darbība vērsta uz zīmola popularizēšanu patērētāju vidū, jaunu automobiļu riepu izstrādi Eiropas tirgiem, tostarp, arī lielākajiem auto ražotājiem pasaulē.

Nexen Tire Amerikas tehniskais centrs
Mērķēts uz Ziemeļamerikas tirgu iekarošanu ar produkcijas izstrādes un adaptācijas palīdzību atbilstoši vietējiem noteikumiem, konceptuāli jaunu tehnoloģiju izstrāde augsti ražīgo riepu jomā.

Nexen Tire tehniskais centrs Ķīnā
Radīts ar mērķi izpētīt vislielāko patēriņa tirgu pasaulē – Ķīnu. Galvenie uzdevumi: vietējiem apstākļiem maksimāli adaptētas riepu produkcijas izstrāde, tostarp, pirmreizējā un rezerves daļu tirgus produkcijas izstrāde.

Rūpniecības jaudas

Pateicoties rūpniecības centru radīšanai un attīstībai, Nexen Tire jau līdz 2015. gadam plāno saražot līdz 40 miljoniem riepu ik gadu. Tam par pamatu kalpo ciešā mijiedarbība un sadarbība starp trim kompānijas ražošanas kompleksiem, kur katram no tiem atvēlēta noteikta loma vienotā ražošanas tīklā.

Čangniongas rūpnīca (Dienvidkoreja)

Nexen Tire vismodernākā un mūsdienīgākā rūpnīca, kura darboties uz pilnu jaudu sākusi pavisam nesen – 2012. gadā. Rūpnīca izmanto vismodernākās un efektīvākās ražošanas tehnoloģijas un ražo augsti kvalitatīvu produkciju, tostarp, ekoloģiskas un īpaši efektīvas riepas.

 

Jangsanas rūpnīca (Dienvidkoreja)

Spēlē vadošo lomu augsti konkurētspējīgas, visprogresīvākās uzņēmuma produkcijas radīšanā. Šis ir uzņēmuma vadošais zinātniski pētnieciskais centrs

 

Kvindao rūpnīca (Ķīna)

Galvenais uzdevums ir produkcijas un tehnoloģijas attīstība veiksmīgas eksporta produkcijas radīšanai. Rūpnīca atbild par lokalizāciju un inovācijām vadības jomā un pirmreizējās komplektācijas (OE) tirgu attīstīšanu aiz Korejas robežām.

 

Dalība starptautiskajās izstādēs un šovos

Riepu izstāde Reifen Essen
Lielākā starptautiskā riepu izstāde, kas reizi divos gados notiek Esenē, Vācijā. Nexen Tire dalības mērķis ir visas pasaules pircēju uzmanības piesaistīšana, pateicoties jaunām produkcijas līnijām un modernākajām tehnoloģijām.

Šovs SEMA
Viena no lielākajām automobiļu izstādēm pasaulē, kas notiek Lasvegasā. Ik gadu tur piedalās 2000 automobiļu ražotāju un ar auto industriju saistītu uzņēmumu, kā arī ap 100 000 apmeklētāju. Nexen Tire dalības mērķis ir iepazīstināt ar savām jaunākajām tehnoloģijām, tostarp, ar UHP klases produkciju un ekoloģiski draudzīgo produkciju.

 

Auto Shanghai
Izstāde pārstāv Ķīnas tirgu – šobrīd lielāko automobiļu tirgu pasaulē. Nexen Tire cenšas virzīt un piemērot savu produkciju šim tirgum.

Autopromotec (Boloņa, Itālija)
Viena no trim lielākajām auto aprīkojuma, rezerves daļu, aksesuāru, kā arī apkalpošanas un remonta iekārtu izstādēm pasaulē. Notiek Boloņā, Itālijā. Nexen Tire iepazīstina Eiropas tirgu ar savām jaunākajām tehnoloģijām un produkcijas modernākajām paaudzēm.

Maskavas starptautiskais autosalons
No 2012. gada Nexen Tire piedalās lielākajā automobiļu šovā Krievijā, kas notiek Maskavā. Nexen Tire dalības mērķis ir iepazīstināt patērētājus ar savu jaunāko produkciju.

 

NexenTire un sports

Formula D Drift (ASV)

Formula D Drift Racing – viens no galvenajiem autosporta notikumiem ASV, kas notiek dažādās valsts pilsētās. Uzskatāmas par vienām no lielākajām un nozīmīgākajām drifta sacensībām pasaulē. Nexen Tire atbalsta perspektīvos braucējus, viņus sponsorējot, kā arī reklamē savus vadošos, jaunākos sasniegumus.

 

NexenTire Speed Racing

Lielu popularitāti iekarojušas aizraujošas ātrumsacīkstes apvidus automobiļiem speciālā ātruma trasē.

 

CJ Super Race

CJ Super Race oficiālais riepu sponsors, Nexen Tire 2000. gadā radīja Nexen N9000 riepu klasi kā pakāpienu ceļā uz profesionālajām autosacīkstēm. Sacīkstes notiek 1600 cm3 darba tilpuma motoru klasē, izmantojot UHP klases riepas.

 

Profesionālā beisbola komanda Nexen Heroes

Radīta 2012. gada februārī uz sponsorēšanas līguma pamata starp Nexen Tire un Heroes komandu.

 

Ekoloģijas politika un sasniegumi

Nexen Tires pastāvīgi tiecas samazināt kaitīgo izmešu daudzumu apkārtējā vidē, izstrādājot dabai draudzīgu produkciju un tehnoloģiskos procesus, kā arī apmāca personālu ekoloģijas un apkārtējās vides jautājumos, kā arī piedalās vietējās ”zaļajās” kampaņās.

  • Apkārtējās vides aizsardzības, drošības un veselības aizsardzības sistēmas: kompānija ieguvusi sertifikāciju, atbilstoši ISO14001 un OHSAS 18001 prasībām
  • Pastāvīgs apkārtējās vides piesārņojuma līmeņa monitorings ap rūpniecības objektiem
  • 90% rūpniecībai nepieciešamo ūdens resursu atkārtota izmantošana
  • Apkārtējai videi kaitīgo izmešu daudzuma pārvaldības sistēmas un atkārtoti izmantojamo resursu palielināšana
  • Dalība ekoloģiskajās kampaņās
 
hankook
vredestein
nexen
maxxis