AutoBild ziemas riepu tests izmēram 205/55R16 (2012)AutoBild ziemas riepu tests izmēram 205/55R16 (2012)Katru gadu atkal un atkal tūkstošiem autoīpašnieku uzdod sev jautājumu: „Kuras ziemas riepas man ir īstās?” Uz šo jautājumu nav viegli atbildēt, jo piedāvājums tirgū ir milzīgi liels un nav viegli pārskatāms. Nesen ieviestās ES riepu uzlīmes tikai daļēji palīdz orientēties piedāvājumā, jo riepu īpašības sniegā un uz ledus tajās netiek atspoguļotas. Un pirkt jaunu riepu komplektu par maksimāli lētu cenu parasti nav sevišķi laba ideja, jo pārāk daudzas lētās riepas iepriekšējos testus vienkārši neizturēja. AutoBild ar šo testu ievieš gaismu tumsā.

Testa maratons
Lai haosu riepu tirgū padarītu pārskatāmāku, Vācijas iecienītākais autožurnāls „AutoBild” lika sacensties vienlaicīgi 42 dažādiem riepu modeļiem. Tas bija tests ar godkārīgu mērķi atrast labāko ziemas riepu no visām sacensību dalībniecēm. Kā satiksmes līdzeklis tika izmantots jaunais Golf VI ar universālo riepu izmēru 205/55 R 16 H.

Pirmie testi raksturoja riepu darbību bremzēšanas laikā uz slapja un ar sniegu klāta ceļa seguma. Šajos testos Golfs tika maksimāli ātri nobremzēts no 80 km/h uz slapja ceļa un no 50 km/h sniegā līdz miera stāvoklim.

Pirmo testu rezultāti
Pēc piespiedu bremzēšanas drīz vien noskaidrojās, ka daudzas kandidātes nemaz nav piemērotas ziemas apstākļiem. Tikai 15 riepu veidi uzrādīja apmierinošus rezultātus. No atlikušajiem bija 10 modeļi, kuriem bija nelielas grūtības ar šādu ceļa seguma stāvokli. Atlikušās 16 viennozīmīgi aizslidinājās tālu pāri mērķim, un ar to tests tām bija beidzies.

Jums vajadzīgi piemēri? Vienam no labākajiem modeļiem testā Semperit Speed-Grip 2 uz slapja asfalta nepieciešami 40,1 m līdz pilnīgam miera stāvoklim. Turpretī Wanli Snowgrip S-1083 apstājas tikai pēc 56,0 metriem. Atšķirība ir aptuveni vidēja satiksmes autobusa garumā, un tāda nav pieļaujama.

AutoBild ziemas riepu tests izmēram 205/55R16 (2012) AutoBild ziemas riepu tests izmēram 205/55R16 (2012) AutoBild ziemas riepu tests izmēram 205/55R16 (2012)
AutoBild ziemas riepu tests izmēram 205/55R16 (2012) AutoBild ziemas riepu tests izmēram 205/55R16 (2012) AutoBild ziemas riepu tests izmēram 205/55R16 (2012)

Finiša taisne
Atlikušajām riepām netika dota nekāda atelpa. Nepārtraukti testi uz sausa, slapja un ar sniegu klāta ceļa seguma prasīja no tām maksimālo atdevi un bez žēlastības atklāja visas vājās vietas. Pateicoties modernajām mērierīcēm šeit vairs nebija vietas subjektīvam vērtējumam, jo tūkstošiem mērījumu raksturoja katru riepu.
Taču pārbaudītas tika ne tikai riepu stiprās puses uz asfalta. Tuvāk pētīts tika paredzamais riepas kalpošanas laiks, kā arī cenas un kalpošanas ilguma attiecība.

Un uzvarētājs ir...
Iepriecinoši ir tas, ka neviena no finālistēm nevienā no disciplīnām neizkrita pilnīgi. Un tomēr ir viena pārliecinoša testa uzvarētāja:

Continental ContiWinterContact TS 850 atņem uzvaru jebkurai citai riepai. Tā ieguva vislabākos vērtējumus ar parauga cienīgiem rezultātiem daudzās kategorijās. Bremzēšanas ceļš sniegā vai uz sausa ceļa seguma ir iepriecinoši īss, vadāmība ir izcila un vilktspēja neparasti laba. Līdz ar to šī riepa tika apbalvota kā 2012. gada testa uzvarētāja.

Otrajā vietā ierindojas Bridgestone Blizzak LM-32. Ar savām ļoti līdzsvarotajām braukšanas īpašībām, pietiekamo rezervi akvaplanēšanas testā, kā arī labajām komforta īpašībām tās ieguva kvalitātes vērtējumu “izcili”.

Tādu pašu vērtējumu saņēma Michelin Alpin A4, kas ierindojās trešajā vietā. Šī ļoti labā vispusīgā riepa galvenos panākumus gūst ar ļoti lielu kalpošanas ilgumu un precīzo vadāmību.

Ir vērts paraudzīties arī uz vidusmēra riepām, jo arī šeit ir daudz ieteicamu riepu modeļu. Piemēram, Goodyear UltraGrip 8, kura atrodas septītajā vietā. Tā ir sevišķi izcila slapjos laika apstākļos un akvaplanēšanas testā un izceļas ar labu vadāmību. Devītajā vietā atrodas Nokian WR D3. Šī riepa pamatoti var tikt saukta par ziemas eksperti. To apstiprina lieliskie rezultāti uz piesniguša ceļa. Tikai nodilums tai ir pārāk liels, un tādējādi arī paredzamais kalpošanas ilgums ir samērā neliels.

Trīspadsmitajā vietā atrodas Kleber Krisalp HP2, kura kļuva par “gada ekoloģiskāko riepu” un kura piedāvā no visām kandidātēm vislabāko cenas un kalpošanas ilguma attiecību. Rites pretestība tai ir ārkārtīgi neliela, bet paredzamais kalpošanas ilgums liels. Punktus testa vērtējumā tā pazaudēja ar tikai viduvējiem rezultātiem ziemas testos.

Pēdējā vietā paaugstinātā garāmbraukšanas trokšņu līmeņa un būtisko trūkumu dēļ uz slapja ceļa seguma ierindojās Maxxis Presa Snow MA-PW. Šī riepa vienīgā ir saņēmusi vērtējumu “nosacīti ieteicama”.

Avots: AutoBild

Continental WinterContact TS 850
Continental WinterContact TS 850


Stiprās puses: izcila visās ziemas disciplīnās; labi rezultāti akvaplanēšanas testā, zema rites pretestība; augsts komforta līmenis
Vājās puses: lielas izmaksas iegādājoties

• Kopējais vērtējums: izcilas.

Bridgestone Blizzak LM-32
Bridgestone Blizzak LM-32


Stiprās puses: līdzsvarota vadāmība un īss bremzēšanas ceļš jebkuros laika apstākļos; ilgs kalpošanas laiks, labs komforta līmenis
Vājās puses: nedaudz palielināta rites pretestība

• Kopējais vērtējums: izcilas.

Michelin Alpin A4
Michelin Alpin A4


Stiprās puses: pārliecinoša vadāmība uz slapja un sausa ceļa seguma, laba vadāmības precizitāte, izcils nobraukums, zema rites pretestība
Vājās puses: lielas iegādes izmaksas

• Kopējais vērtējums: izcilas.

Hankook Winter i*cept RS
Hankook Winter i*cept RS


Stiprās puses: droša vadāmība ar labu vadīšanas iespēju pagriezienos uz sausa un apsniguša ceļa seguma, izdevīga
Vājās puses: neliela nosliece uz centrbēdzi uz slapja ceļa seguma

• Kopējais vērtējums: ieteicamas.

Semperit Speed-Grip 2
Semperit Speed-Grip 2


Stiprās puses: dinamiska vadāmība uz slapja un apsniguša ceļa seguma, īss bremzēšanas ceļš slapjos laika apstākļos, labas īpašības akvaplanēšanas testā, klusa
Vājās puses: centrbēdze uz sausa ceļa, neliels kalpošanas ilgums

• Kopējais vērtējums: ieteicamas.

Dunlop SP Winter Sport 4D
Dunlop SP Winter Sport 4D


Stiprās puses: izcili rezultāti sniegā, precīza vadāmība pagriezienos, labs rites komforts, zema rites pretestība
Vājās puses: viduvēja vadāmība uz slapja ceļa seguma, zems kalpošanas ilgums

• Kopējais vērtējums: ieteicamas.

Goodyear UltraGrip 8
Goodyear UltraGrip 8


Stiprās puses: līdzsvarotas braukšanas īpašības sniegā, izcili rezultāti akvaplanēšanas testā, precīza vadāmība, patīkams komforts
Vājās puses: palielināta rites pretestība, augstas iegādes izmaksas

• Kopējais vērtējums: ieteicamas.

Pirelli Winter Snowcontrol Serie 3
Pirelli Winter Snowcontrol Serie 3


Stiprās puses: lieliska vadāmība ar vislabāko reakciju pagriezienos uz slapja ceļa seguma, zema rites pretestība
Vājās puses: viduvējs kalpošanas ilgums, augstas iegādes izmaksas

• Kopējais vērtējums: ieteicamas.

Nokian WR D3
Nokian WR D3


Stiprās puses: izcila vadāmība ar stabilu uzvedību pagriezienos uz sausa un apsniguša ceļa seguma, klusa
Vājās puses: stipri mazāks kalpošanas ilgums

Kopējais vērtējums: ieteicamas.

Fulda Kristall Control HP
Fulda Kristall Control HP


Stiprās puses: līdzsvarota un droša vadāmība un īss bremzēšanas ceļš uz apsniguša ceļa, laba cenas un kalpošanas ilguma attiecība
Vājās puses: nosliece uz centrbēdzi uz slapja ceļa seguma, viduvējs komforts

• Kopējais vērtējums: ieteicamas.

Falken Eurowinter HS449
Falken Eurowinter HS449


Stiprās puses: stabilas braukšanas īpašības un īss bremzēšanas ceļš uz slapja ceļa seguma, izdevīga
Vājās puses: viduvēji rādītāji ziemas testos, neliels kalpošanas ilgums, palielināts degvielas patēriņš

• Kopējais vērtējums: apmierinoša.

Firestone Winterhawk 2 Evo
Firestone Winterhawk 2 Evo


Stiprās puses: līdzsvarota vadāmība slapjos laika apstākļos un uz sausa ceļa seguma, laba cenas un kalpošanas ilgums attiecība
Vājās puses: pagarināts bremzēšanas ceļš uz slapja  un sausa ceļa seguma, viduvējs komforts, augsta rites pretestība

• Kopējais vērtējums: apmierinošas.

Kleber Krisalp HP 2
Kleber Krisalp HP 2


Stiprās puses: vislabākā cenas un kalpošanas ilguma attiecība, ilgs kalpošanas laiks, neliela rites pretestība
Vājās puses: viduvēji rezultāti ziemas testos, neliela nosliece uz centrbēdzi  slapjos laika apstākļos, palielināts garāmbraukšanas trokšņu līmenis

• Kopējais vērtējums: apmierinošas.

Uniroyal MS plus 66
Uniroyal MS plus 66


Stiprās puses: stabilas braukšanas īpašības sniegā, labi rādītāji akvaplanēšanas testos
Vājās puses: nelīdzsvarota vadāmība uz slapja ceļa seguma, viduvējs komforts, neliels kalpošanas ilgums

• Kopējais vērtējums: apmierinošas.

Maxxis Presa Snow MA-PW
Maxxis Presa Snow MA-PW


Stiprās puses: īss bremzēšanas ceļš un dinamiska vadāmība sniegā
Vājās puses: centrbēdze un garš bremzēšanas ceļš slapjos laika apstākļos, viduvējs komforts, neliels kalpošanas laiks

• Kopējais vērtējums: nosacīti ieteicamas.

« atpakaļ
hankook
vredestein
nexen
maxxis