Avtorevju: 205/55 R16 izmēra vasaras riepu tests (2014)Žurnāla ''Avtorevju'' eksperti notestēja 16 205/55 R16 izmēra vasaras riepu modeļus.

Kārtējam riepu salīdzinājumam tika izvēlēti 16 populārā 205/55 R16 izmēra vasaras riepu komplekti. Šiem testiem tika izvēlētas gan salīdzinoši dārgās ''pirmās līnijas'', gan arī cenas ziņā izdevīgākās ''otrās līnijas'' riepas. Testēšanas mērķis bija noskaidrot labāko modeli katrā no grupām, kā arī salīdzināt riepu īpašības vienādos apstākļos.

  

Notestēto riepu saraksts:

''Pirmās līnijas'' riepas: Bridgestone Turanza T001, Continental ContiPremiumContact 5, Cooper Zeon CS6, Goodyear EfficientGrip Performance, Hankook Ventus Prime2 K115, Michelin Primacy 3, Nokian Hakka Blue, Pirelli Cinturato P7, Toyo Proxes CF2, Yokohama C.Drive2 AC02

''Otrās līnijas'' riepas: Cordiant Sport 3, Formula Energy, Matador MP 44 Elite 3, Nokian Nordman SX, Sava Intensa, Viatti Strada Asimmetrico (V-130).

  

Piedāvājam iepazīties ar pirmā piecinieka testu rezultātiem.

1. Continental Premium Contact 5
 

Uzvara visos slapjā asfalta testos. Diezgan labi piemērotas lietainiem apstākļiem, taču stirpā lietū ''uzpeldēs'' peļķēs nedaudz ātrāk nekā Pirelli vai Formula.

Lieliski piemērotas normāliem ekspluatācijas apstākļiem. ''Treka dienās'' labāk izvēlēties kādu citu modeli.


+ Saķeres īpašības uz slapja asfalta

+ Vadāmība uz slapja asfalta

+ Komforts


- Nepietiekama nodilumizturība aktīva braukšanas stila gadījumā

2. Pirelli Cinturato P7
 

Saķeres īpašībās piekāpjas vienīgi Continental riepām, toties ir vislabākās noturībā pret akvaplanēšanu. Uz slapjas vadāmības ¬ trases Pirelli riepu sportiskais raksturs ne vienmēr ir īstajā laikā un vietā - pārāk krasa pāreja slīdē, dažbrīd tika novērota arī pārlieku liela nosliece uz sānslīdi.

Toties pagriezienus uz sausa asfalta veic nevainojami. Un klusi. Sīkas šuves un saskares tiek izlīdzinātas labi. Ir jūtama augsta ''karkasa cietība''.

Labi piemērotas aktīviem autovadītājiem.


+ Saķeres īpašības uz slapja asfalta

+ Vadāmība uz sausa asfalta

+ Akustiskais komforts


- Automašīnas nosliece uz sānslīdi uz slapja asfalta

- Nepietiekams gaitas laidenums

3. Hankook Ventus Prime2 K115
 

Šogad Hankook riepas ir atzītas par piemērotām S klases Mercedes pirmreizējai komplektācijai! Un progress ir acīmredzams. Hankook Ventus Prime2 riepas nodrošina lielisku saķeri uz slapja asfalta, un ir pārliecinoši noturīgas pret akvaplanēšanu. Uz slapjas trases automašīnas uzvedība ir paskarba un nedaudz atgādina Pirelli, taču abi šo riepu modeļi ir piemēroti ātrai braukšanai.

Uz sausa asfalta braukšana būs ātra un patīkama. Reakcijas uz stūres pagriezieniem ir skaidras un precīzas pat pie ātruma 150 km/h. Par komforta rādītājiem Hankook un Pirelli riepas ieguva vienādu vērtējumu. Trokšņa līmenis, riepai ritot, tiem arī ir vienāds, atšķirība ir tikai tā, ka Hankook nedaudz cietāk reaģē uz sīkiem nelīdzenumiem, uz lielākiem gluži otrādi reaģējot maigāk.

Hankook riepu korejiešu izcelsme joprojām vieš jūsos neuzticību? Mēs gan esam pārliecināti par savu izvēli. Hankook vasaras riepas ir pilnīgi piemērotas premium klases automašīnām.


+ Saķeres īpašības uz slapja asfalta

+ Vadāmība uz sausa asfalta

+ Akustiskais komforts


- Nepietiekami vadāmības drošība uz slapja asfalta

- Nepietiekams gaitas laidenums

3. Toyo Proxes CF2
 No Eiropas līderiem braukšanā pa slapju asfaltu riepas atpaliek minimāli, automašīna lieliski uzvedas uz vadāmības trases.

 

Uz sausa asfalta Toyo riepas bremzē ļoti pārliecinoši, taču uz vadāmības trases ir vērojama nedaudz novēlota reakcija uz stūres pagriezieniem, turklāt, veicot pagriezienu lielā ātrumā, jau ir nepieciešami papildu stūres pagriezieni, bet dažkārt pat sānslīdes korekcija. Toties šīs riepas ripo klusi un laideni.


+ Saķeres īpašības un vadāmība uz slapja asfalta

+ Komforts

+ Cena


- Nepietiekami vadāmības drošība uz sausa asfalta

5. Goodyear EfficientGrip Performance
 

Goodyear riepas kā ierasts sevi labi parāda uz slapja asfalta, un Efficient Grip Performance modelis arī nav izņēmums. Automašīnas reakcija uz stūres pagriezieniem ir maiga un precīza. Un tikai bremzējot rodas nedrošība, jo riteņi ātri bloķējas. Bremzējot pie ātruma 80 km/h, Octavia apstājas gandrīz par pieciem metriem tālāk nekā braucot ar Continental riepām!

Tās ir klusas, mīkstas riepas, kuras mēs varētu ieteikt mierīga un komfortabla braukšanas stila cienītājiem.


+ Vadāmība uz slapja asfalta

+ Komforts

+ Zema rites pretestība


- Ne pārāk izcilas bremzēšanas īpašības uz slapja asfalta

- Vadāmība uz sausa asfalta

Avots: АВТОРЕВЮ

« atpakaļ
hankook
vredestein
nexen
maxxis