Avtorevju: 225/45 R17 izmēra vasaras riepu tests (HVS1E2-3/15)
Žurnāla ''Avtorevju'' eksperti notestēja deviņas 225/45 R17 izmēra vasaras riepas.

Autorevju1

Testi norisinājās Pirelli poligonā netālu no Milānas Malpensas lidostas, izmantojot Audi A3 Sedan.
Notestēto riepu saraksts: Bridgestone Turanza T001, Continental ContiSportContact 5, Dunlop SP Sport LM704, HankookVentus S1 evo2 K117, Michelin Primacy 3, Nokian Hakka Blue, Pirelli Cinturato P7 Blue, Toyo Proxes CF2.

Vislielākā uzmanība tika veltīta testiem uz visbīstamākā vasaras perioda ceļa seguma - slapja asfalta. Veicot veselu mērījumu sēriju, ar kuru palīdzību tika fiksēts vadošo riteņu buksēšanas sākuma brīdis, tapa skaidrs, ka vislabāk ūdeni novada Hankook, savukārt Dunlop ir pēdējās šajā sarakstā.

 Autorevju2

Ekspertu viedoklis par notestētajām riepām:1. Continental ContiSportContact 5

1 Continental Conti sport Contact 5

Saķeres īpašības un vadāmība uz slapja asfalta

Saķeres īpašības un vadāmība uz sausa asfalta

Nepietiekams gaitas laidenums

Continental riepas iepriecināja ar savām saķeres īpašībām uz slapja asfalta. Tiesa gan, ''lielos plūdos'' riepas ''uzpeld'' ātrāk par šī testa līderiem - Hankook un Nokian. No blakusefektiem ir jāpiemin riepu paaugstinātā cietība, šķērsojot asfalta salaiduma vietas. Toties uz ļoti nelīdzenām virsmām tās demonstrē labu caursites pretestību.

2. Michelin Primacy 3

2 Michelin primacy 3

Saķeres īpašības un vadāmība uz slapja asfalta

Bremzēšanas īpašības uz sausa asfalta

Gaitas laidenums

Vadāmība uz sausa asfalta

Michelin minimāli atpaliek no testa līderiem, un to vadāmība uz slapja asfalta ir tikpat droša. Vājā reakcija uz stūres pagriezieniem traucē veikt pārkārtošanās manevru nesamazinot ātrumu. Taču bremzējot tās atpalika no līdera vien par desmit centimetriem. Asfalta salaiduma vietas un segumā esošie akmentiņi nekādā veidā neietekmē braukšanas kvalitāti, arī grūtākajos pārbaudījumos Michelin pārspēja pašas sevi. Drošības un komforta ziņā labi sabalansētas riepas, kas izceļas ar zemu rites pretestību. Iesakām.

3. Hankook Ventus S1 evo2 K117

3 hankook ventus s1 evo2 k117

Augsta noturība pret akvaplanēšanu

Saķeres īpašības un vadāmība uz slapja asfalta

Cena

Nepietiekams gaitas laidenums

Nepietiekama triecienizturība

Katrā nākamajā testā Hankook riepas ierindojas arvien augstākā vietā. Korejas riepu uzņēmuma sadarbība ar autoražotājiem kļūst aizvien ciešāka, un šobrīd Hankook riepas tiek piegādātas daudzu Eiropas auto modeļu, tai skaitā S klases Mercedes-Benz, pirmreizējai komplektācijai. Ventus S1 Evo2 sniegums bija pārliecinošs gan uz sausa, gan slapja asfalta, jo sevišķi ''lielos plūdos''. Uz sausa asfalta īpašību balanss tiek vairāk pārlikts uz drošības aspektu: automašīna labi bremzē un veic manevrus lielā ātrumā, taču komforta līmenis nav optimāls. To pašu var teikt par triecienizturību un rites pretestību.

4. Nokian Hakka Blue

4 Nokian-Hakka-Blue

Augsta noturība pret akvaplanēšanu

Saķeres īpašības un vadāmība uz slapja asfalta

Gaitas laidenums

Saķeres īpašības uz sausa asfalta

Vadāmība uz sausa asfalta

Akvaplanēšanas noturības testā Nokian atpaliek vien no Hankook riepām. Uz sausa ceļa seguma Nokian sniegums nav optimāls: bremzēšanas ceļš ir nedaudz par garu, un ātru manevru laikā reakcija uz stūres pagriezieniem izplūdusi. Toties gaitas laidenums ir patiešām labs. Triecienizturība ir vidēja, to pašu var teikt par rites pretestību. Kopumā tās ir vēl vienas, cenas ziņā samērā pieejamas, riepas, kuras akcentē drošību uz slapja ceļa.

5. Pirelli Cinturato P7 Blue

5 Pirelli-Cinturato-P7-Blue

Saķeres īpašības uz slapja asfalta

Zema rites pretestība

Gaitas laidenums

Zema noturība pret akvaplanēšanu

Zema triecienizturība

Ritot zaudējumi ir minimāli, arī bremzēšanas ceļš uz slapja asfalta bažas nerada. Pa ''slapjas'' vadāmības trasi automašīna labi pārvietojas uz slīdes robežas, taču dažbrīd pārāk strauji ieiet sānslidē. Saķeres īpašības un vadāmība uz sausa asfalta ir vidējas. Komforts - augstā līmenī. Uzmanības vērtas riepas labiem ceļiem bez dziļām peļķēm un bedrēm.

6. Toyo Proxes CF2

6 Toyo proxes CF2

Lieliska triecienizturība

Gaitas laidenums

Cena

Vadāmība uz sausa asfalta

Vidējas saķeres īpašības uz slapja asfalta

Uz sausa asfalta Toyo riepas nedaudz atpaliek no visiem Eiropas modeļiem - diezgan labas bremzēšanas īpašības, taču pārkārtojoties reakcija uz stūres pagriezieniem nav diezko precīza. Sīki nelīdzenumi tiek noslāpēti labi, taču uz asfalta īsajiem viļņiem jau ir vērojams ''bumbiņas efekts''.

7. Bridgestone Turanza T001

7 Bridgestone turanza t001

Noturība pret akvaplanēšanu

Saķeres īpašības un bremzēšana uz slapja asfalta

Bremzēšanas īpašības uz sausa asfalta

Zems komforta līmenis

Bridgestone Turanza T001 reputāciju glāba Dunlop riepas. Ja nebūtu Dunlop, lielākajā pārbaudījumu daļā Bridgestone kļūtu par autsaideri. Puslīdz labi tās tika galā vien ar akvaplanēšanu, toties uz slapja asfalta slīdes ziņā bija sliktākas par visiem saviem konkurentiem. Uz sausa ceļa seguma bremzēšanas ceļš ir maksimāls, tomēr pārkārtojoties rezultāts ir labāks: līdz slīdes brīdim automašīna ļoti labi reaģē uz stūres pagriezieniem, taču pēc slīdes sākuma nevar iziet no sānslīdes. Šīs riepas ir cietas un skaļas. Bija cerība, ka uzbraucot uz ceļa apmales Bridgestone nodemonstrēs vislielāko izturību. Taču tās tika caursistas jau pie 65 km/h. Arī cenas ziņā tās īsti nespēj konkurēt, tādēļ ir ierindojušās ''godpilnajā'' pirmspēdējā vietā.

8. Dunlop SP Sport LM704

8 Dunlop sp sport lm 704

Cena

Triecienizturība

Ļoti vāja saķere un slikta vadāmība uz slapja asfalta

Zema noturība pret akvaplanēšanu

Augsta rites pretestība

Uz sausa asfalta īpašu problēmu nav. Toties uz slapja ceļa šīs riepas kļūst patiešām bīstamas: bremzējot no 100 km/h, bremzēšanas ceļš pagarinās par 18 metriem! Pagriezienos nejaušs spiediens uz gāzes pedāli liek vadošajiem riteņiem buksēt, un automašīna ieiet ilgstošā sānslīdē. Rodas iespaids, ka mūsdienu preses formā ielēja trīsdesmit gadus vecu gumijas maisījumu. Ar tām var braukt tikai ļoti sausos reģionos, kur nokrišņi ir gaidāmi vien dažas reizes gadā. Pasarg Dievs braukt ar šīm riepām lietainā laikā!

Colesa.ru

 

« atpakaļ
hankook
vredestein
nexen
maxxis