"Eco" riepas ir atslēga degvielas ekonomijā
"Eco" riepas ir atslēga degvielas ekonomijāWhich? testu portāla veiktajā testā tika noskaidrots, ka degvielu ekonomējošas riepas var ietaupīt līdz pat 6% degvielas.

Pie ievērojami augstajām degvielas cenām Which? iesaka izvēlēties riepas, kas vairāk ieekonomē degvielu, lai rezultātā jūsu auto ar litru degvielas varētu veikt vairāk kilometrus (km/l).

Viens no veidiem, kā autobraucēji var būt droši, ka viņu auto neizmaksās vairāk kā nepieciešams, ir uzturēt riepās spiedienu ieteicamajos līmeņos. Patiesi, arī riepu ražotājs GT-Radial izteica apgalvojumu, ka auto ar nepietiekami piepumpētām riepām patērē degvielu par 10% vairāk. Bet kamēr Which? piekrīt tam, ka autobraucējiem riepu spiediens ir jāuztur ieteicamajā līmenī (lai garantētu  drošu lietošanu un bremzēšanu, tāpat arī ietaupītu degvielu), mūsu pētījumi pierāda to, ka, pērkot degvielu ekonomējošas riepas, ir iespējams ietaupīt vairāk naudas arī pie sūkņiem.

Pareizo riepu izvēle
   Which? pārbaudīja dažas no populārāko firmu riepām uz Peugeot 308 un, samazinot riepu spiedienu līdz kritiskajam 15PSI (viens Bārs), ieguva degvielas patēriņa pieaugumu par aptuveni 3%. Šajā testā atklājās arī būtiskas izmaiņas auto vadāmībā un bremzēšanā, kas nozīmē, ka pareizs spiediens riepās ir ārkārtīgi svarīgs droša brauciena priekšnosacījums. Bet jūsu riepu izvēle, faktiski, var ietekmēt degvielas ekonomiju daudz būtiskāk – tādēļ jau sākumā ir svarīgi izvēlēties vislabākās riepas un pēc tam tās attiecīgi ekspluatēt.

Ar 'Eco' riepām var ietaupīt 6% degvielas
Which? pēdējos testos viens no pārbaudīto riepu izmēriem bija 205/55 R16V, kas ir viens no Apvienotajā Karalistē visbiežāk izmantotajiem riepu izmēriem. Riepas, kuras pēc degvielas ekonomijas rādītājiem ierindojās topa augšgalā bija Pirelli Cinturato P7 un Hankook Kinergy Eco K425, kuras rites pretestībā izkonkurēja tādus „grandus” kā Continental PremiumContact 5, Goodyear OptiGrip un Bridgestone Turanza T001.

Patiesībā, uzstādot riepas auto, kurš patērē 7L uz 100 km, gan Pirelli, gan Hankook riepas nodrošinās papildus ekonomiju apmēram 6% salīdzinājumā ar Nexen N8000 riepām, kurām bija vislielākā rites pretestība. Pēc šodienas degvielas cenām tas pielīdzināms 50 Ls. gadā*.

Par riepu testiem
Which?ir vienīgais neatkarīgais riepu testētājs Apvienotajā Karalistē, un katru gadu mēs pakļaujam maksimālām slodzēm vairākas riepas, lai pārbaudītu tās visās svarīgākajās veiktspējas kategorijās, ieskaitot, vadāmību un gaitu uz slapja un sausa ceļa seguma, bremzēšanu un vilci taisnos un līkumainos ceļu gabalos. Tāpat, katrai riepai tiek pārbaudīts trokšņa līmenis, degvielas ekonomiju un nodilums, lai palīdzētu izvēlēties riepas, kas ikdienā un ilgtermiņā ietaupīs jūsu naudu.

*Nobraucot 12 000 km gadā.

Papildus informāciju skatieties Which? mājas lapā

Citus riepu testus meklējiet šeit

« atpakaļ
hankook
vredestein
nexen
maxxis