Promobil: Komerctransporta riepu tests (06.2010)Promobil: Komerctransporta riepu tests       Deviņas komerctransportam paredzētas riepas un viens pirmklasīgs vissezonas riepu pārstāvis izmērā 235/65 R 16 C. Kam izdosies apvienot labākās braukšanas īpašības un maksimālo energoefektivitāti?

      2010. gada komertransporta riepu testēšanas izmērs ir  235/65 R 16 C. Ar šādām riepām sērijveidīgi tiek aprīkots Mercedes Sprinter un radniecīgs tam VW Crafter. Riepas Bridgestone šajā formātā piedāvā pārbaudītas R630, Goodyear - Cargo Marathon, Hankook - modificētas RA 14, savukārt, no Taivānas nāk spēcīgās riepas Maxxis MA 103.Kā īpaši ekonomiskās riepas, sacensībā piedalās Agilis no Michelin, Pirelli nāk klājā ar reprezentablu Chrono, Uniroyal ar jaunu Raim Max 2, bet Vredestein, kas tagad atrodas Indijas kompānijas pakļautībā, stāda priekšā jaunas Contrac.

       Riepas lielā mērā ietekmē automobiļa braukšanas īpašības. Promobil desmit mēģinājumos uz dažādām kontroles trasēm pārbauda siprās un vājās puses, ko izrāda riepas dažādās disciplīnās, kā arī veic citus testus Hanoverā, riepu pārbaudes centra laboratorijā. Šim nolūkam automobiļi brauc uz laiku uz daļēji appludinātiem ceļa posmiem; ar GPS mērīšanas iekārtām tiek vērtētas  bremzēšanas īpašības, kā arī ar īpaši jūtīgu sensoru palīdzību tiek uztverti  šķērspaātrinājuma un inerces spēki. Papildus šiem objektīviem rezultātiem testa vērtējumu veido arī vadītāja subjektīvie iespaidi: vai mainot joslu automobilis strauji izbrauc, vai tikai slīd pār ūdens kārtu caur priekšējiem riteņiem? Arī tas ietekmē vērtējuma gala rezultātu.

Avots:Promobil.de

Zemāk apskatāmi riepu testa rezultāti tabulā.

Hankook Radial RA 14

Hankook Radial RA 14

Promobil verdikts:

Pozitīvi: labi uz mitrā, harmoniski uz sausā ceļa, labas drošības rezerves hidroplanēšanas apstākļos, stabila līdzsvarošana.
Negatīvi: nepietiekams riepu  gropju dziļums.


Promobil
: Testa uzvārētājs

 

Pirelli Chrono

Pirelli CHRONO

Promobil verdikts:

Pozitīvi: lieliska bremzēšana uz slapja un sausa ceļa, liels sānspēku potenciāls, labas akvaplanēšanas īpašības. Negatīvi: liels riepu svars un braukšanas pretestība.

Promobil: Labi

Conti Vanco Camper

 Conti Vanco Camper

Promobil verdikts:

Pozitīvi: līdzsvarotas treilerru pneimatiskās riepas, ar vieglu gaitu, labu vadāmību sausa un slapja ceļa apstākļos. Spiediena rezerve līdz 5,5 bāriem.
Negatīvi: ierobežotas iespējas pie akvaplanēšanas šķērsām.


Promobil: Labi

Uniroyal Rain Max

 Uniroyal Rain Max

 Promobil verdikts:

Pozitīvi: nav braukšanas pretestības ierobežojumu, jauns ūdens gājējs ar maksimālu akvaplanēšanas drošību. Negatīvi: nepietiekams braukšanas komforts.Promobil: Labi

Vredestein Comtrac  

 Vredestein Comtrac

Promobil verdikts:

Pozitīvi: stabils līdzsvars, izcila vadāmība, kā arī labas izbraukšanas spējas un akvaplanēšanas drošība uz mitrās ceļa virsmas.
Negatīvi: vidējs komforta līmenis, liela braukšanas pretestība.

Promobil: Labi

Conti Vanco Fourseason  

Conti Vanco Fourseason

Promobil verdikts:

Pozitīvi: neskatoties uz ziemas īpašībām labas braukšanas īpašības uz sausā ceļa. Priekš vissezonas riepām patiesi klusa gaita.
Negatīvi: trūkumi tikai pie akvaplanēšanas šķērsām.


Promobil: Labi

Goodyear Cargo Marathon  

Goodyear Cargo Marathon 

Promobil verdikts:

Pozitīvi:  drošs visurgājējs, ļoti labs gareniskajā akvaplanēšanā, labas bremzēšanas īpašības uz sausa seguma.
Negatīvi: mīnusi komfortā un pie akvaplanēšanas šķērsām .

Promobil: Vidēji

Michelin Agilis  

Michelin Agilis Promobil verdikts:

Pozitīvi: laba akvaplanēšanas drošība, ērtas un stabilas riepas.
Negat
īvi: trūkumi ABS bremzēšanas sistēmā uz sausā ceļa, kā arī rites komfortā.


Promobil: Vidēji

Maxxis Vanpro MA 103  

Maxxis Vanpro MA 103

Promobil verdikts:

Pozitīvi: spēcīgas riepas no Taivānas par sapratīgu cenu. Pārsvarā labas braukšanas īpasības uz slapja ceļa. Negatīvi:paaugstināta rites pretestība, jūtīgs pret akvaplanēšanu.


Promobil: Apmierinoši

Bridgestone R 630 Duravis   

Bridgestone R 630 Duravis

Promobil verdikts:

Pozitīvi: īpaši klusas riepas ar zemu rites pretestību. Negatīvi: vidēji labs rites komforts. Braukšanas īpašības uz slapja un sausa asfalta varētu būt labākas.Promobil: Apmierinoši

« atpakaļ
hankook
vredestein
nexen
maxxis