Za Ruļom: 185/60R14 izmēra vasaras riepu testi (2013)Za Ruļom: 185/60R14 izmēra vasaras riepu testi (2013)Žurnāla „Za Ruļom” eksperti veica vienpadsmit 185/60R14 izmēra vasaras riepu modeļu izmēģinājumus.

 

Mazo izmēru riepu tirgū ir diezgan nopietna konkurence: te ir gan top-ražotāji, gan otrās klases zīmoli, gan ne visai dārgā pašmāju produkcija, gan visiem reizē uzbrūkošie ķīniešu konkurenti. Un tas ir apstākļos, kad ienākumi no pārdotās riepas vienības šajā segmentā ir daudz mazāki, nekā no kaut vai 16 vai 17 collu diametra riepām. Lai nopelnītu, jāpārdod daudz, bet lai labi nopelnītu – ļoti daudz.

Krievijā izplatītākā izmēra (185/60R14) riepu testēšanai mēs izmantojām visu cenu kategoriju ražojumus. Uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa „Nokian Hakka Green”, kas ir uzlabojusi savu pērnā gada (otro) rezultātu uz „slapjiem segumiem”, pateicoties modernizētam gumijas maisījumam un riepas konstrukcijai. Savācot 959 punktus, Nokian krietni atrāvās no „Continental” ar tā jaunumu „ContiPremiumContact 5”, kas ieņēma otro vietu ar 945 punktiem. Zīmīgi, ka nominācijā „Mūsu mērījumi” abas riepas savāca vairāk par 748 punktiem no 750 iespējamajiem. Cenas ziņā abi produkti ir līdzīgi, taču uz mūsu iegūto rezultātu starpības rēķina, Krievijā izgatavotās „Nokian” ar somu saknēm cenas/kvalitātes attiecībā ir mazliet pievilcīgāks par Portugālē ražotajām vācu „Continental”.

Za Ruļom: 185/60R14 izmēra vasaras riepu testi (2013) Za Ruļom: 185/60R14 izmēra vasaras riepu testi (2013) Za Ruļom: 185/60R14 izmēra vasaras riepu testi (2013)

„Pirelli Cinturato P1” stingri stāv trešajā pozīcijā, kuru notur vēl kopš pērnā gada. Cenas/kvalitātes attiecība – 2,6; 925 punkti – cienījams rezultāts. 

Uz ceturto vietu enerģiski izrāvās korejiešu „Hankook Kinergy Eco”. Ļoti ambiciozā kompānija pastāvīgi uzlabo savu preci. Pūliņu rezultāti ir acīmredzami – 916 punkti un pērnā gada rezultāts uzlabots par 20 punktiem! Ja turpinās tādā pašā garā – skat, nākošgad nobīdīs „Pirelli” no trešās vietas. 

Mazliet negaidīti pirmajā piecniekā ir iekļuvis „Nokian” jaunākais brālis – „Nordman” zīmols ar SX riepu modeli. No „Hankook” tās atpaliek tikai par 1 punktu. Šajā gadījumā, visai augsti raksturlielumi tiek piedāvāti par samērā pieticīgu naudu: cena/kvalitāte – 2,4.

Mazliet atpaliekot, pie atzīmes 893 punkti izvietojās „Bridgestone MY-02 SS”. Pagājušā gadā modeļa „Turanza ER 3000” sasniegtais līmenis palicis līdzšinējais. Mēs neuzskatām MY-02 SS par izdevīgu pirkumu: cenas/kvalitātes koeficients 2.9, ir tāds pats, - kā „Continental”, kuras savāca par 50 punktiem vairāk.

Burtiski pa pēdām seko „Yokohama C.drive2” – 891 punkts. Pērnā gada „A.drive” modeļa rezultāts uzlabots teju par 50 punktiem. Lai gan cenas/kvalitātes attiecība, kas ir 2.8, acīmredzami paaugstināta.

Pavisam blakus ir mūsu pašu „Amtel Planet T-301” – pati vecākā testa riepa (tirgū vairāk kā sešus gadus). Acīmredzot radniecība ar „Pirelli” ir palīdzējusi stabilizēt kvalitāti. Taču cerēsim, ka drīzumā tā dos vietu jaunam modelim. Tomēr cenas/kvalitātes koeficients, kas ir 2.3 – ir testā pats pievilcīgākais. 

„Michelin Energy XM2” būtībā ir uzlabota populārā „Energy Saver” versija. Taču, spriežot pēc mūsu rezultātiem, šīm riepām kaut kas nav izdevies ar saķeres īpašībām, kā rezultātā tās savāca vien 879 punktus. Tas ir par 15 punktiem sliktāks rādītājs par pērnā gada iepriekšējā modeļa rezultātiem. Rezultātā XM2 spēja aizsniegties vien līdz devītajai vietai.

Labāko desmitnieku noslēdz tīrs pašmāju produkts - „Cordiant Sport 2”. Pēc savāktajiem punktiem (872) tas ir uzlabojis pozīciju par gandrīz 20 punktiem, taču salīdzinot ar citiem, ir atkritis atpakaļ. Cenas/kvalitātes attiecībā (2.4) mazliet atpaliek no „Amtel”.

„Contyre Megapolis” izcīnītā vienpadsmitā vieta skaidri parāda, cik mazai firmai ir sarežģīti sacensties ar lielām kompānijām. Tomēr 828 punkti – tas ir gluži cienījams rezultāts.

 

1. Nokian Hakka Green 

Labākās bremzēšanas īpašības uz slapja ceļa seguma, teicamas – uz sausa; ekonomiskas, stabila un laba vadāmība, strauji manevrējot, zems trokšņu līmenis.

Nelieli aizrādījumi, kas attiecībā uz gaitas līganumu.
Spriedums: Savas labākās īpašības nodemonstrēs ārpilsētas braukšanas režīmos uz ceļiem ar cieto segumu, ekonomē degvielu.
2. Continental ContiPremiumContact 5

Labākā bremzēšana uz sausa un slapja ceļa seguma, ekonomiskas, stabila un laba vadāmība strauji manevrējot, zems trokšņu līmenis.

Cietas.
Spriedums: Savas spēcīgākās īpašības parādīs uz ārpilsētas ceļiem ar labas kvalitātes cieto segumu, veicina degvielas ekonomiju.
 3. Pirelli Cinturato P1

Laba bremzēšana uz sausa ceļa seguma, ekonomiskas, stabila un laba vadāmība strauji manevrējot, visai zems trokšņu līmenis.

Vidējas bremzēšanas īpašības uz slapja ceļa seguma, cietas.
Spriedums: Savas spēcīgākās īpašības parādīs ārpilsētas režīmos uz ceļiem ar cietu un līdzenu segumu, palīdzēs ekonomēt degvielu.
4. Hankook Kinergy Eco K425 

Laba bremzēšana uz sausa un slapja ceļa seguma, zems trokšņu līmenis, stabila vadāmība uz jebkura ceļa.

Nenozīmīgi aizrādījumi par virziena noturību, vadāmību, strauji manevrējot, un par gaitas līganumu.
Spriedums: Braukšanai pa ceļiem ar cieto segumu pilsētas un ārpilsētas režīmā.
5. Nokian Nordman SX 

Laba bremzēšana uz sausa un slapja ceļa seguma, zems trokšņu līmenis, stabila vadāmība uz jebkura ceļa.

Nenozīmīgi aizrādījumi par virziena noturību, vadāmību, strauji manevrējot un par gaitas līganumu.
Spriedums: Braukšanai pa ceļiem ar cieto segumu pilsētas un ārpilsētas režīmos.
6. Bridgestone MY-02 Sporty Style

Laba bremzēšana uz sausa ceļa seguma, zems trokšņu līmenis, stabila vadāmība uz sausas un slapjas trases.

Vājas bremzēšanas īpašības uz slapja asfalta, cietas.
Spriedums: Pilsētas un ārpilsētas braucieniem pa cietiem ceļiem ar labas kvalitātes segumu.
7. Yokohama C.Drive2 AC02

Neliels degvielas patēriņš pie jebkura braukšanas ātruma, visai labs komforta līmenis.

Sarežģīta vadāmība, strauji manevrējot uz sausa un slapja asfalta.
Spriedums: Patiks tiem, kuri mīl komfortu un cenšas taupīt degvielu.
8. Amtel Planet T-301

Laba virziena noturība, stabila vadāmība, strauji manevrējot uz sausa un slapja asfalta.

Sliktākās bremzēšanas īpašības uz sausa asfalta, vājas uz slapja, paaugstināts degvielas patēriņš pie 90 km/h, zems gaitas līganums. 
Savas labākās īpašības nodemonstrēs ārpilsētas režīmos, nepievils arī uz zemes ceļa.
9.  Michelin Energy XM2 

Neliels degvielas patēriņš pie jebkura ātruma, visai labs komforts.

Sliktākās bremzēšanas īpašības uz sausa asfalta, vājas uz slapja, vadāmība, strauji manevrējot, uz slapja seguma varētu būt labāka. 
Spriedums: Nesteidzīgiem braucieniem pa pilsētas ielām un zemes ceļiem, palīdzēs ietaupīt degvielu.
10. Cordiant Sport 2 

Vidēji bremzēšanas rezultāti uz slapja asfalta, apmierinošs trokšņu līmenis.

Neapmierinoša bremzēšana uz sausa asfalta, paaugstināts degvielas patēriņš, slikta virziena noturība un vadāmība, veicot straujus manevrus uz sausa un slapja ceļa seguma, zems gaitas līganums.
Spriedums: Nesteidzīgiem braucieniem pa pilsētas ielām.
11. Contyre Megapolis

Zems trokšņu līmenis.

Visvājākās bremzēšanas īpašības uz slapja ceļa seguma, vājas uz sausa, paaugstināts degvielas patēriņš, problemātiska vadāmība ekstremālas manevrēšanas gadījumā uz sausa un slapja ceļa seguma, neapmierinoša virziena noturība, visai slikts gaitas līganums.
Spriedums: Nesteidzīgiem braucieniem ar palielinātu distanci pa pilsētu. 
« atpakaļ
hankook
vredestein
nexen
maxxis