Ziemas riepas

Ziemas riepas

Pēc izmēra
Meklēt
Pēc automašīnas


Meklēt

Ziemas riepas var iedalīt četros riepu tipos:

I’Cept Evo (W310) Vidēji cietas gumijas sastāva ziemas riepas
IZ (W606) Skandināvijas tipa ziemas riepas
W419 Ziemas riepas ar radzēm
h730 Vissezonas riepas
Klikšķiniet uz riepas, lai uzzinātu vairāk par attiecīgo riepas veidu
Vidēji cietas gumijas sastāva ziemas riepas, paredzētas pilsētas satiksmei, sniegotiem un slapjiem ceļa segumiem.
Skandināvijas tipa ziemas riepas ar īpaši mīkstu gumijas sastāvu. Šādas riepas ir paredzētas smagiem ziemas apstākļiem, teicamas uz sniegotiem un apledojušiem ceļiem.
Ziemas riepas ar radzēm - ir paredzētas īpaši bargām ziemām, sniegotiem, kā arī apledojušiem ceļu segumiem.
Vissezonas riepas ir paredzēts lietot gan ziemā, gan vasarā, bet to sniegums atpaliek no īstām vasaras vai ziemas riepām. Speciālisti šāda tipa riepas rekomendē tikai pie maziem nobraukumiem gada laikā.


Izvēlies pareizās riepas

Sākoties ziemas periodam, kad valda sals, bet ceļus klāj sniegs un ledus, Tu noteikti sagatavojies, kad dodies ārā, izvēloties atbilstošu apģērbu un, pats galvenais - ziemas apavus, kas Tevi pasargās gan no sala, gan slidenajiem ceļiem, nodrošinot pārvietošanos tikpat drošu kā siltajā laika periodā.

Tieši tāpat, ir svarīgi nodrošināt automašīnu ar pareizajām ziemas riepām, lai pārvietošanās būtu tikpat droša, stabila un komfortabla kā laikā, kad ceļu neklāj sniegs un ledus. Un, izvēloties ziemas riepas, kas atbilst tavam vēlmēm, vajadzībām un braukšanas paradumiem, uz ceļa Tu noteikti jutīsies pārliecināti.

Tu taču nevēlies palaist garām ziemas priekus tikai tādēļ, ka neesi sagatavojies?

Riepu maiņa

Latvijas Republikas likumdošana nosaka, ka no 1. decembra līdz 1. martam automašīnām, kuru pilna masa nepārsniedz 3.5 t, obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām. Pārvietoties ar radžotām riepām, 1. maija līdz 30. septembrim, ir aizliegts.

Kad temperatūra sasniegusi +7 C grādu atzīmi, vasaras riepas nepārprotami zaudē savu funkcionalitāti, tādejādi nespējot garantēt stabilitāti, drošību, un labus vadāmības rādītājus uz ceļa. Riepu ražotāji iesaka neatlikt riepu maiņu uz ziemas sākumu, bet sekot līdzi termometra stabiņa rādījumiem.

Kā liecina veiktās autovadītāju aptaujas, Latvijas braucēji riepu maiņu neatliek uz laiku, kad ir pirmais sniegs, bet jau rudens beigās, pirms ziemas sākuma, aprīko savas automašīnas ar ziemas riepām.
Popularākie riepu izmēri

« atpakaļ

hankook
vredestein
nexen
maxxis