Vissezonas riepas GTÜ salīdzinošajā testā (11.2010)Vissezonas riepas GTÜ salīdzinošajā testāĪsta alternatīva ziemā tikai mazajām un kompaktajām mašīnām

Vissezonas riepas ļauj ietaupīt laiku un naudu. Atkrīt apgrūtinošā riepu mainīšana rudenī un pavasarī. Bet vai riepas visiem laikapstākļiem tiešām ir tik visu varošas, ka gan uz apsnigušas, gan sausas ielas rūpējas par labāko iespējamo drošību, vai arī tās tomēr ir tikai slikts kompromiss?

GTÜ Sabiedrība tehniskai uzraudzībai un ACE Eiropas autoklubs vēlējās par to pārliecināties un praksē testēja četras marku Federal, Goodyear, Hankook un Vredestein vissezonas riepas izmērā 185/60R15 H tiešā salīdzinājumā ar ziemas un vasaras riepām. Prasība tika skaidri definēta: vai sniegs, slapjš sniegs, slapjums vai karsta vasaras iela – vissezonas riepai vienmēr vajadzētu rast saķeri.

Trīs no četrām vissezonas riepām pārsteidzoši labi cīnījās uz sniega (skatīt tabulu). Visiem priekšā ir testa uzvarētājs Hankook Optima 4S, kas finiša līniju šķērsoja ar vislabāko vilcējspēku no visiem kandidātiem. Bremzēšanas ceļa ziņā Goodyear Vector 4Seasons sasniedza īstu ziemas riepu līmeni. Sakāvi piedzīvoja Federal Super Steel 657, kas nav ieteicams braukšanai uz apsnigušiem ceļiem. Pirmklasīgus rezultātus slapja sniega testā sasniedza Hankook un Vredestein Quatrac 3. Abas piedāvāja tikpat labas drošības rezerves kā tiešajam salīdzinājumam kalpojošās Nokian ziemas riepas. Starpposma secinājums: trīs plaši pazīstamās vissezonas riepas uz sniega labi turējā līdzi un piedāvāja īstu alternatīvu.

Tomēr vai vissezonas riepas var līdzvērtīgi sacensties arī ar vasaras riepām uz slapja ceļa seguma?
Arī šeit atšķirība izrādījās pārsteidzoši neliela. Hankook atradās tikai dažus punktus aiz Nokian vasaras riepām. Vienīgais zaudētājs arī šeit bija Federal. Pavisam cita aina turpretī pavērās uz sausa ceļa. Šī bija klasisko vasaras riepu zvaigžņu studna. Stūres vadāmības precizitāte un īsākie bremzēšanas ceļi uzrādīja augstāko iespējamo rezultātu. Visas vissezonas riepas šeit vairs nespēja pilnīgi pārliecināt, bet nebija tiešām nedrošas.

GTÜ testa secinājumi: Mazajām un kompaktajām mašīnām vissezonas riepas noteikti var būt alternatīva. Ar vissezonas riepām pietiek vispirms tad, ja braukšana pārsvarā notiek pilsētā. Ātro līmuzīnu un sporta mašīnu vadītājiem GTÜ riepu eksperti joprojām iesaka rudenī un pavasarī veikt nomaiņu. Tādas prasības, kā precīza stūres reakcija un neliels riepu nodilums uz vasaras ceļiem, nespēja izpildīt neviena no testētajām visiem laikapstākļiem paredzētajām riepām.

Rezultātu tabula

Rezultātu tabula

« atpakaļ
hankook
vredestein
nexen
maxxis